myší rodinka

Co nového v myší rodince

25. října 2013 v 11:39
Před časem jsem si pořídila dvě bílé myšky Violku a Vilímka.Nic moc se nedělo a tak jsem pořídila další bílou myšku,to už jsem přestala poznávat,která je která.Poznám jedině Vilímka.A také jsem pořídila jednu strakatou myšku,Nanynku.
Za nějakou dobu jsem si všimla,že bílá myška se nějak zakulacuje.A najednou byly v myším pelíšku holátka.Byly moc mrňavé a přežily dvě a ty už jsou soběstačné.Ani ne za týden se začala zakulacovat Nanynka a za 14 dní po bílých holátkách přišlo na svět osm holátek.Dvě bílé a šest tmavých.V pondělí jim bude 14 dní a mají se všechny k světu.To už jsem navštívila stránky chovatelů myšek,abych věděla co a jak.Raduji se,že myší rodinka drží pohromadě,o mladé se starají všichni,akorát přemýšlím co s výkonným samečkem.Asi začne stěhování.Nerada bych nosila myšky do Zverimexu jako krmivo pro hady.
Možná,že myšky nejsou pro někoho moc oblíbené,ani já jsem si to nemyslela,že budu z nich unešená.Hlavně,když si vzpomenu,jak jsem je na jaře vyháněla z chaloupky na zahrádce,kde se mi přes zimu zavrtaly do čalounění na gauči.
Je zábava je pozorovat nejen pro kočku a mě,ale hlavně pro vnoučátka.Vilímek a Violka

27. června 2013 v 10:17

Vilímek a Violka jsou bílé myšky.Koupila jsem je kvůli kočce.Ne,aby je lovila po bytě,ale aby se s něma zabavila.Vybrala jsem ji život v paneláku a mám obavy,že se tady nudí.Myšky vydrží pozorovat celý den.I pro mě je to zábava.
Vilímek utíká,dvakrát jsem ho honila po místnosti.Starou klec po zakrslém králíkovi,který tak vyrostl,že mu nestačí a má klec,jako pro tygra,jsem musela pořádně zabezpečit,ale pořád kouká kudy by zdrhnul.V každém ráji občas zaprší? Copak si udělaly? 
 

Reklama