Moje toulky

pochmurno u Písečáku

19. listopadu 2015 v 10:27
Ráno jsem fotila krásný východ slunce,ale po celý den bylo zataženo a pršelo.Ale protože si beru k srdci radu kamarádky,že ven se má chodit za každého počasí,tak jsem vyrazila k nebližšímu rybníku.Je vzdálen asi 7 km.Samozřejmě na kole,protože bylo 14 stupňů.Chtěla jsem si vyfotit západ slunce nad vodní hladinou.Protože deštivý den nás aspoň odmění barevným západem slunce,které většinou za celý den neuvidíme.Ovšem na focení nedošlo.Vybité baterie a náhradní jsem si nevzala.I to se stává.Ale i těch pár fotek stálo za to.

Barevný den

28. října 2015 v 20:53
Dnešní den se sluníčko někam schovalo.Přesto jsem vytáhla kolo a jela se kochat do přírody krásně zbarvenými stromy a také nabrat energii na hlídání vnoučat.I u nás je konečně sníh

29. ledna 2015 v 21:05
Už jsem se bála,že všude bude sníh a u nás v Severočeském kraji nic.Ráno, ale bylo bílo.Sice mráčky,ale později vykukovalo sluníčko.Nelenila jsem a vyrazila ven s foťákem.Venku bylo moc hezky.Sice trochu mrzlo,ale mám to raději,než mokro a šedivo.Okolí Písečáku

Jarní

24. dubna 2014 v 16:50


Každý rok těší mne nejvíce,
stromy jak rozkvetlé kytice,
ve vzduchu vůní tisíce
hlava se z toho točí…Déšť zanechal stopy na stromech,květech a listech.Všechno se ráno třpytí


Cesta do Dolánek

23. března 2014 v 8:54
Dolánky je malá obec u Turnova,která leží na levém břehu Jizery.Z mého bydliště je to asi 5 km hezká procházka podél Jizery a nebo Metelkovými sady.Šla jsem se sestrou a našema manželama a vybrali jsme si Metelkovy sady.

Část náhonu k elektrárně ,focené z mostu

JizeraNad údolím se vypíná zámek Hrubý Rohozec

Koně

5. listopadu 2013 v 11:11
Bývaly časy,kdy na poli, okolo kterého chodím na zahrádku se pásli koně.Někdy jsem šla těsně kolem nich a mohla je pohladit.Byla to krása.Nejvíce se mi líbilo,když je ráno vypouštěli na pastvu.To radostné zařechtání a najednou ten pocit volnosti a radosti,který z nich byl cítit.Pochvalovala jsem si,že koukat z paneláku na louku s koňma je přeci úžasné.Byla tu konírna,ale všechno zrušili.Koníčci se někam přestěhovali a místo stájí je Dřevotvar.A na poli,kde roste vojtěška by měla jít nakonec dálnice.Časy se mění a ta příroda se vším všudy nějak ustupuje a zmenšuje se.
Vnučky mají koně také rády.Čteme o nich a prohlížíme obrázky.

Šťastně jsem vyběhla,má kopyta vyhodila suchou půdu
vysoko do vzduchu,strmé skalní stěny odrážely
mé mocné zařechtání.Mé silné nohy zamířily směrem
k mému stádu,které bylo shromážděné v horách.

Byla jsem volná!
Tučný text převzat z časopisu Penny Girl,
z povídky Volná jako pták.
Kouzelný den

22. října 2013 v 19:33
Dnešní den byl opravdu kouzelný.Začal už nádherným východem slunce.Měla jsem naplánovánou cestu do města. Jako vždy s foťákem v kabelce.Vyřídila jsem,co jsem potřebovala a mířila do klidnější části města,kde je hodně zeleně a dva parky.Bylo neskutečné teplo a stromy a listí na zemi hrály neskutečnými barvami podzimu.


V pozadí Kozákov


pár podzimních

8. října 2013 v 21:25
Dnes byl krásný podzimní den.A hlavně teplý.Samozřejmě,že jsem si ho nemohla nechat ujít.S foťákem přes rameno jsem se jen tak toulala a vychutnávala kouzlo podzimu.
Podzim

2. října 2013 v 22:02

Ptáčkové se začnou pomalu vracet na krmítko.Modřinka je už vyhlíží.


Na stromě před oknem vysedává holoubek.Asi čeká na družku.
Opět kvetou slunečnice a proti modré obloze bez mráčků vypadají,jako by je někdo namaloval hodně výraznými barvami.
Mám ráda les.A je mi jedno,že houby u nás pořád moc nerostou.Procházka v lese dodá vždycky energii.


Mechový koberec.


Muchomůrky jsou fotogenické a proto mě svádí,abych je fotila.Konečně něco jedléhoRosa v trávě


To je fešák


A ještě jeden

V Praze

18. července 2013 v 21:20
Mám už dlouho naplánovaný výlet do Prahy, projít si nejznámější památky.Ve středu to výlet nebyl,ale jeli jsme s vnukem na kontrolu na zubní.Auto jsme nechali na Černém mostě a dále pokračovali metrem.Vnuk tuhle trasu už několikrát jel a tak nám hned řekl,že pojedeme 10 stanic.Nemám ráda metro,najezdila jsem se s ním,když jsem cestovala často do Prahy na školení a nebo na koncert,či divadlo.Ale už je to pár let,co jsem tu byla naposledy.Ujeli jsme pět stanic a bylo nám řečeno,že metro končí,protože je v kolejišti člověk.Museli jsme dále pěšky.Bylo úmorné vedro a všude spousta lidí.Odbyli jsme návštěvu na zubním a zbyl čas se podívat aspoň na Karlův most.Výhledy to byly nádherné a smazaly všechny útrapy horkého dne.
Těším se,že někde na podzim uskutečním opravdový výlet do Prahy.


moje cesty

24. června 2013 v 15:50
Tak tu máme zase déšť a já jsem si mohla dát do pořádku fotky,které jsem poslední dny při mých toulkách nafotila.

Kam letí ten čáp?

Vedle na louce jsem si všimla čápa,jak roztahuje křídla.Jenže než jsem nařídila foťák,byl už vysoko nade mnou.Škoda.


Cestou na zahrádku jsem obklopená hustou zelení.Pěšinka je akorát tak na šírku noh a když jedu na kole,mám co dělat,abych nevyjela.Tentokrát jsem šla s fenkou Fibinou.Když nehlídám děti,hlídám ji.


Fibina se chladí v trávě


Cesta k domovu...


Copak vyhlíží?

na louce u Koberov

16. března 2013 v 16:43


na sklonku dne pod Drábskými světničkami

14. prosince 2012 v 17:36Zimní toulky

12. prosince 2012 v 17:53

Většinou tvrdím,že zimu nemám ráda.Ovšem poslední dny mě zima baví a tak po dnech strávených u trouby pečením cukroví jsem se vydala na delší procházku kolem Písečáku a Jizery.Místa v létě obležená lidmi,teď opuštěná.Všude bílo a klid,pro mě úžasná relaxace.
Výlet na kole s vnukem

30. září 2012 v 21:28
Dnes jsem vyrazila na výlet na kole s vnukem.Na kole jezdím často a ráda,ale přeci jen mi chvíli trvá,než se zbavím funění a chytnu svůj rytmus.Potom je to už fajn.

Údolí Jizery je krásné v každé roční době.
Listí začíná mít tu správnou barvu

 
 

Reklama